Poprawa infrastruktury rekreacyjnej Gminy Byczyna poprzez wykonanie remontu trybuny na Stadionie Miejskim w Byczynie

Beneficjent:Ludowy Klub Sportowy "Hetman"
Partnerzy projektu:Gmina Byczyna, Ośrodek Kultury w Byczynie

Umowa o dofinansowanie:zawarta w dniu 8 grudnia 2022 r. w Opolu.
Nr umowy:00853-6935-UM0811459/22
Całkowite koszty zadania wg. umowy o dofinansowanie:246.054,32 zł
Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020:246.054,00zł(100 % kosztów kwalifikowalnych).
Całkowite koszty zadania po wyborze wykonawców zadań wg. aneksu do umowy o dofinansowanie:310.904,00 zł
Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020wg. aneksu do umowy:246.544,00zł (79,14% kosztów całkowitych; 100% kosztów kwalifikowalnych operacji)
Dofinansowanie zadania ze środków Gminy Byczyna(partnera projektu): 64.850,00 zł
Realizacja zadania:2023 r.

Opis zadania:

Operacja ma na celu utworzenie elementu infrastruktury rekreacyjnej na terenie Gminy Byczyna. Wobec braku odpowiedniego miejsca na terenie gminy Byczyna by podmioty mogły w dogodnych sposób organizować czas mieszkańcom, udostępniać atrakcyjną infrastrukturę rekreacyjną oraz organizować różnorakie wydarzenia, a także w związku ze złym stanem istniejącej do tego infrastruktury technicznej (Stadionu Miejskiego w Byczynie) trzy podmioty z terenu gminy Byczyna podjęły współprace w tym zakresie. Wspólne działania ku temu podjęły gmina Byczyna, Ośrodek Kultury w Byczynie i stowarzyszenie LKS „Hetman” Byczyna. Podmioty te są animatorami życia społeczno – kulturalnego na terenie gminy. Podpisaniem w dniu 20 stycznia 2022 r. umowy partnerskiej postanowiły wspólnie poprawić stan tej infrastruktury oraz wspólnie działać w tym zakresie.

W ramach projektu wykonano remont trybuny stadionu miejskiego w Byczynie, który zapewnia odpowiednie miejsce do organizacji i przeprowadzania różnych inicjatyw służących rekreacji społeczności począwszy od tej zorganizowanej przez partnerów jak i zapewnienie wszelkich indywidualnych potrzeb mieszkańców (zapewnienie bezpłatnego i nieograniczonego korzystania z elementów stadionu). Poprzez realizację projektu wyremontowana została zniszczona trybuna stadionu i zapewniono odpowiednie miejsce (widownia z częścią miejsc wyposażonych w siedziska i część o nawierzchni trawiastej) do oglądania, uczestnictwa w organizowanych imprezach i wydarzeniach.

Zakres projektu obejmował wymianę gruntu pod trybunę, utwardzenie ciągów komunikacyjnych kostką, remont części trybuny oraz wyposażenie jej w siedziska (150 szt.) oraz kosze na śmieci.

Wykonawca:ANW Bór II 1, 43-230 Goczałkowice-Zdrój
Nadzór inwestorski:Biuro projektowe ProPat mgr inż. Patrycja Jezela-Nawrat, ul. Kościuszki 10, 46-300 Olesno

Fotografia przed realizacją:

Fotografia po realizacji:

Pozostałe zdjęcia w zakładce Galeria. Zdjęcia umieszczone ze względu na ograniczenia techniczne strony