Podsumowanie 2020 roku

Nie był to łatwy rok dla naszego klubu.Poprzez zawirowania spowodowane COVID -19 sezonu 2019/2020 nie udało się dokończyć.Po rozegranym jednym meczu rundy wiosennej i z jednym punktem na koncie zakończyliśmy rozgrywki na ostatnim miejscu.Związek długo analizował sytuację aby wypracować najlepsze rozwiązania jeśli chodzi o awanse i spadki.W tej kwestii bardzo dużo zyskaliśmy poprzez wstrzymanie rozgrywek utrzymując się w lidze okręgowej.Na zakończenie sezonu zakończono współpracę z trenerem Kazimierowiczem.

Nowy sezon z nowym trenerem,który został Piotr Grzyb zaczęliśmy z dużymi nadziejami.Czekała nas bardzo trudna runda bo do rozegrania było aż 19 spotkań,w których zdobyliśmy tylko 10 punktów.Po tej rundzie pozostaje mały niedosyt bo kilka spotkań mogliśmy zakończyć ze zdobyczą punktową.Na wiosnę zagramy o ligowy byt w grupie "spadkowej" z której poleci aż 6 zespołów.Zespół nabiera doświadczenia co powinno zaprocentować w kolejnych meczach.

Jeśli chodzi o nasza młodzież to wiosna była bardzo udana w wykonaniu juniorów ,którzy rywalizowali w rozgrywkach I ligi natomiast trampkarze ze zmiennym szczęściem grali w II lidze.Na jesień mocno przebudowana drużyna trampkarzy nie radziła sobie z rówieśnikami z innych klubów.Natomiast juniorzy zostali przekształceni w juniorów młodszych i rywalizują w rozgrywkach II ligi.

Mimo Pandemii i dużo niższych środków finansowych nawet na moment nie zachwiał się poziom organizacyjny naszego klubu.Pod względem sportowym rok 2020 nie dawał powodów do dumy.Natomiast kwestie organizacyjne i inwestycyjne na obiekcie wyglądały znacznie lepiej.Wymieniono bramki oraz oświetlenie boiska ,które wykonano w ramach Budżetu obywatelskiego za rok 2019.Zamontowano nowy system nawadniania boiska,inwestycję w całości pokryła FUNDACJA ORLEN.Odremontowano także ogrodzenie płyty boiska,które przeprowadzono dzięki Gminie Byczyna,która w całości sfinansowały zadanie.

2021 rok zapowiada się jeszcze ciekawiej jeśli chodzi o inwestycje,miejmy nadzieję że plany jakie założył sobie klub uda się zrealizować razem z celem sportowym jakim jest rozwijanie umiejętności piłkarskich w grupach młodzieżowych oraz utrzymanie drużyny seniorów na poziomie ligi okręgowej .