100 urodziny Pana Kazimierza Górskiego

W środowisku piłkarskim a w szczególności tym starszym chodzi opinia że to najlepszy trener w historii Polskiej piłki nożnej. I nam chyba nie pozostaje nic innego jak się z tym zgodzić dlaczego a dlatego ,że to za jego czasów Polska odnosiła największe sukcesy reprezentacyjne na arenie Międzynarodowej. Ale wspominamy św. Pamięci Pana Kazimierza nie tylko ze względu na sukcesy piłkarskie ale także  z dwóch innych powodów :

Po pierwsze był gościem w naszym mieście na organizowanym Zlocie Piłkarzy Weteranów oraz Mistrzostw Polski Oldbojów, Razem ze słynną drużyną Orłów Górskiego rozegrał oficjalny mecz na obiekcie w Byczynie .Niestety kilka lat temu działalność Zlotów została zawieszona i zaprzestano organizować imprezę na skalę ogólnopolską. Jednak tego jakie drużyny i jacy goście bywali na Zlotach nikt nam nie zabierze o czym będziemy wspominać w "Byczyńskiej Historii Piłki Nożnej". Zlot był organizowany przez 34 lata a w 2018 roku zaprzestano organizację. W 2016 i w 2017 także była przerwa w działalności imprezy sportowej .

Po drugie Stadion Miejski w Byczynie nosi nazwę im. Kazimierza Górskiego od 2003 r. i był to pierwszy obiekt sportowy o imieniu trenera Górskiego w Kraju ,kolejny był Płock a dopiero jako trzeci Stadion Narodowy w Warszawie.

"Dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe" - cyt.Kazimierz Górski